اخبار

پیام عربستان به بشار اسد درباره قطع رابطه سوریه با ایران و حزب الله از زبان سیدحسن نصرالله
سید حسن نصرالله در آستانه ماه محرم در دیدار با عزاداران و مبلغین با اشاره به اینکه شهدا، مجروحان و اسرای مقاومت در نبرد با تروریست‎ها معادلات را تغییر داده و نه تنها تاریخ لبنان بلکه تاریخ منطقه را ساختند گفت: ما در جنگ با تروریسم در سوریه پیروزی شدیم.

وی با اشاره به اینکه آنچه در سوریه باقی مانده نبردهای متفرقه با تروریسم است اظهار داشت: طرح طرف مقابل شکست خورده و اکنون به دنبال مذاکره برای به دست آوردن برخی دستاوردها هستند.

نصرالله با تاکید بر اینکه نبرد با داعش و النصره به بزرگترین فعالیت از سال 2010 تبدیل شده است افزود: نبرد با این دو گروه تروریستی از جنگ 2006 با صهیونیست‎ها خطرناکتر است.

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه ما از سال 2011 مطمئن بودیم که فتنه بزرگی در جریان است اضافه کرد: آمریکا، اسرائیل، قطر و عربستان با هدف نابودی مقاومت و از بین بردن موضوع فلسطین طرحی را کلید زدند.

وی در بخش دیگری گفت: عربستان سعودی پس از گذشت یک سال یا یک سال و نیم از بحران سوریه پیامی را به بشار اسد با این مضمون که اگر در نشستی خبری قطع رابطه سوریه با حزب الله و ایران اعلام شود، بحران در این کشور به پایان خواهد رسید، فرستاد.

سید حسن نصرالله همچنین ادامه داد: ما از آغاز بحران به برادران عراقی خود درباره این موضوع که اگر با داعش مبارزه نکنند این گروه دیرالزور را اشغال کرده و هدف بعدی خود را ورود به عراق تعریف می‎کند، صحبت کردیم؛پس از آن پیش بینی ما درست از آب درآمد و داعش توانست یک سوم عراق را اشغال کرده و به 20 کیلومتری کربلا،40 کیلومتری بغداد و 200 متری حرم امام حسن عسکری(ع) در سامرا برسند.

دبیرکل حزب الله در بخش دیگری با طرح سوال‎هایی گفت که اگر از جهاد و وظیفه خود تخطی می‎کردیم چه چیزی ممکن بود در لبنان به وجود آید و در صورت تخطی عراقی‎ها از فتوای آیت الله سیستانی چه چیزی در عراق پدید می‎آمد؟

وی تاکید کرد: نیروهای مقاومت برای انجام وظیفه به سوریه رفتند.
 
 
امتیاز دهی